24.05.16

18. Sektörel İzleme Komitesi (SMC) Toplantısı Gerçekleştirilmiştir.

Ulaştırma Operasyonel Programı, 18. Sektörel İzleme Komitesi Toplantısı 24 Mayıs 2016 tarihinde, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkanlığı tarafından Ankara Hilton Oteli'nde organize edildi.
Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Sn. Bekir GEZER'in başkanlık ettiği toplantıya; Avrupa Birliği Komisyonundan Program Yöneticisi Sn.Rastislav PROKOPIC, AB Yatırımları Dairesi Başkanı Sn. Nedim YEŞİL ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Bölüm Başkanı Sn. François BEGEOT’nun yanı sıra Bakanlığımızın ilgili birimleri, Avrupa Komisyonu yetkilileri, Avrupa Birliği Delegasyonu yetkilileri, Hazine Müsteşarlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı gibi Bakanlıklar ile gözlemci üyeler katılım sağlamıştır.
Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Sn. Bekir GEZER’ in açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda; 17. SMC toplantısı kararlarının uygunluğu ele alınarak, gündemde yer alan maddelere ilişkin kaydedilen ilerlemeler sunuldu. Toplantı, Avrupa Birliği Yatırımları Daire Başkanlığı Birim Sorumluları tarafından hazırlanan ve Ulaştırma Operasyonel Programı 2007-2013 kapsamında tamamlanan ve devam eden projelerin durumu ve diğer hususları içeren sunumla devam etti.

 

Tüm Haberler