07.03.15

5. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı – 2015 İstanbul’da düzenlendi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn.Lütfi Elvan, Müsteşar Yardımcısı Sn.Mehmet Hamdi Yıldırım, Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC) Genel Müdürü Sn.Jean-Pierre Loubinoux ve AB Türkiye Delegasyonu Operasyon Birim Başkanı Sn.François Begeot’nun katılımları ile açılışı yapılan 5. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı, 05-07 Mart 2015 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenmiştir.
21.680 m² kurulu alanda 25 ülkeden 142’si yabancı, toplam 300 firmanın yer aldığı fuar, dünyanın 3’ncü büyük demiryolu fuarı olma özelliğini taşımaktadır. Demiryolu sektöründeki önemli gelişmeler teknolojik yenilikler ve yeni ürünlerin tanıtımları, çeşitli konularda konferans ve seminerler ile birlikte yaklaşık 20.000 ziyaretçiye sunulmuştur.
Fuarda, Avrupa Birliği tarafından sağlanan Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında yürütülen Ulaştırma Operasyonel Programını tanıtmak üzere Daire Başkanlığımız tarafından bir stant açılmıştır. Çok sayıda katılımcının ziyaret ettiği standımızda AB fonlarının kullanımı, ulaştırma projelerimiz ve AB yardımları hakkında bilgilendirme yapılmıştır.
Bakanımız Sn.Lütfi Elvan, standımızı ziyaret ederek Ulaştırma Operasyonel Program Otoritesi Başkanı ve Dış İlişkiler ve AB Genel Müdürümüz Sn.Bekir Gezer’den Program hakkında güncel bilgiler almıştır.

 

Tüm Haberler