21.03.17

AB Yatırımları Dairesi Başkanlığı Avusturya ve Slovenya’da AB Mali Uygulamalarını İnceledi

Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkanlığı uzmanları Avrupa’daki örnek yaklaşımları ve uygulamaları yerinde incelemek üzere Avusturya ve Slovenya’ ya çalışma ziyaretlerinde bulundu.

IPA Birimi ve Nihai Faydalanıcıların Kapasitesinin Geliştirilmesi için Teknik Destek Projesi kapsamında; mali yönetim ve ihale hazırlığı içinde karar verme süreçleri, İhale süreci içerisinde AB çerçeve (Yapısal Fonlar) de dâhil olmak üzere izleme uygulaması ve AB tarafından finanse edilen projelerin yönetimi ile ilgili ziyaret ve eğitimler gerçekleştirildi. Avrupa Birliği ve Türkiye eş finansmanı ile planlanan büyük altyapı proje faaliyetleri için mevcut ve gelecekteki AB-Türkiye platformunu güçlendirmek için temaslarda bulunuldu.

Ziyaretlerde; kurumlardaki iş ve işleyiş yöntemlerini anlama, uluslararası ihale prosedürleri için belirli bilgi ve becerileri kazanma, yapısal fonların finansal yönetiminde daha fazla bilgi kazanma, IPA içerisinde programlama faaliyetlerinin geliştirilmesi, planlama kapasitesinin geliştirilmesi, Temas noktalarının güçlendirilmesi amaçlanmıştır.

Ziyaret Programında; 27 Nisan’da Avusturya Federal Demiryolları Altyapı Şirketi ile bir toplantı ve 28-30 Nisan tarihleri arasında Slovenya’ da Centre of Excellence in Finance (CEF)’ de bir eğitim gerçekleştirilmiştir.

 

Tüm Haberler