21.03.17

UDHB AB Yatırımları Dairesi Başkanlığı Avrupa Örneklerini İnceliyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkanlığı yönetici ve uzmanları Avrupa’daki örnek yaklaşımları ve uygulamaları yerinde incelemek üzere bir dizi çalışma ziyaretinde bulundu.
Daire Başkanı Nedim Yeşil ve Sözleşme Yönetimi Birim Sorumlusu Dr. Selcan Özen başkanlığındaki iki ayrı uzman heyet İspanya’ya iki ayrı çalışma ziyareti gerçekleştirdi.
Ziyaretlerde, Daire Başkanlığı’nın çalışmalarına ışık tutabilecek Avrupa örnekleri, özellikle de İspanya’daki yaklaşımlar ve uygulamalar masaya yatırıldı. İki ülke yönetici ve uzmanları görüş alışverişinde bulundu.
Çalışma ziyaretleri kapsamında, planlama, büyük ölçekli altyapı yatırımlarının hazırlık ve uygulana süreçleri ile Avrupa Birliği uygulamaları değerlendirildi. Bu çerçevede, uluslararası ihale süreçlerinin özellikleri, yapısal fonların etkin kullanımı, programlama yaklaşımları ve planlama kapasitesinin geliştirilmesi konularına ağırlık verildi.
Söz konusu çalışma ziyaretleri, AB Yatırımları Dairesi Başkanlığı’nın temel olarak kapasite geliştirme ve AB standartlarındaki planlama-uygulama yeteneklerinin güçlendirilmesini hedeflemektedir.

 

Tüm Haberler