12.12.17

Ulaştırma Operasyonel Programı 21. Sektörel İzleme Komitesi Toplantısı

Ulaştırma Operasyonel Programı, 21. Sektörel İzleme Komitesi Toplantısı 22 Kasım 2017 tarihinde, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkanlığı tarafından Ankara Mövenpick Oteli'nde gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkanı Sayın Nedim YEŞİL ve Avrupa Birliği Komisyonu Bölgesel Kalkınma Genel Müdürlüğü Bölüm Başkanı Sayın Argyrios PISIOTIS’ in başkanlık ettiği toplantıya; Avrupa Birliği Delegasyonu Bölüm Başkanı Sn. François BEGEOT’ nun yanı sıra Bakanlığımızın ilgili birimleri, Avrupa Komisyonu yetkilileri, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu yetkilileri, Hazine Müsteşarlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı gibi Bakanlıklar ile gözlemci üyeler katılım sağladı.

Sn. Nedim YEŞİL' in açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda; 20. SMC toplantısı kararlarının uygunluğu ele alınarak, gündemde yer alan maddelere ilişkin kaydedilen ilerlemeler sunuldu. IPA I programı sonlanırken IPA I döneminde edinilen deneyimlerin IPA II dönemine başarıyla aktarmanın öneminin vurgulandığı toplantı; Avrupa Birliği Yatırımları Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve Ulaştırma Operasyonel Programı 2007-2013 kapsamında tamamlanan ve devam eden projelerin durumu ve diğer hususları içeren sunumla devam etti.

Tüm Haberler