21.03.17

Ulaştırma Operasyonel Programı Saha Çalışmaları Devam Ediyor

Ulaştırma Operasyonel Programı (UOP) kapsamında düzenlenen 15. Sektörel İzleme Komitesi toplantısı sonrasında “Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi Köseköy-Gebze Kesiminin Rehabilitasyonu ve Yeniden İnşası Projesi” ve “Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattı Rehabilitasyonu ve Sinyalizasyonu Projesi” saha ziyaretleri gerçekleştirildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Dış İlişkiler ve AB Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkanı Nedim Yeşil başkanlığında gerçekleştirilen saha ziyaretlerinde, UOP kapsamında yürütülen iki önemli projede tamamlanan ve hâlihazırda devam eden çalışmalar yerinde incelendi.
Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi ve TCDD çalışanlarından oluşan teknik heyet, önce Irmak-Karabük-Zonguldak hattında, ardından da İstanbul-Ankara Hızlı Tren Hattı’nın Köseköy-Gebze arasındaki bölümünde incelemelerde bulundu. Ziyaretler sırasında, Müşavir ve Yüklenici firmalar, Ankara’dan gelen teknik heyete son durum hakkında detaylı bilgi verdi.
Ulaştırma Operasyonel Programı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği ortak finansmanıyla sürdürülüyor.

 

Tüm Haberler