05.03.16

Uluslararası Eurasia Rail Fuarı'na Büyük İlgi

Alanında Dünya’nın 3’ncü büyük demiryolu fuarı olma özelliğini taşıyan Eurasia Rail – Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali YILDIRIM’ ın katılımıyla 03-05 Mart 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 6. kez sektör profesyonellerine kapılarını açtı.
Sektör devleri ile profesyonel ziyaretçileri tek bir çatı altında toplayıp gerek Türkiye, gerekse Avrasya bölgesinde sektörün nabzını tutarak yönünü tayin eden, mevcut ilişkilerin geliştirildiği ve yeni iş birliklerine imza atılan fuara 300 katılımcı firmanın yanı sıra Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 30 ülke katılım sağladı. Fuarla eş zamanlı gerçekleştirilen konferans ve seminer programları ile de en üst düzeyde sektörel bilgi ve deneyim paylaşımı gerçekleştirildi.
Bakanlığımız, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkanlığı bu sene de Fuara bir stant ile katılım sağlamıştır. Standımızda, Ulaştırma Operasyonel Programı kapsamında finanse edilmekte olan başlıca demiryolu altyapı projelerimiz, Daire Başkanlığımızın çalışmaları, IPA-I ve IPA-II Dönemi Operasyonel programları vb. konular hakkında 1000’ in üzerinde katılımcıya bilgi verildi.

 

Tüm Haberler