08.03.14

Uluslararası Eurasia Rail Fuarı’na Büyük İlgi

Demiryolu taşımacılığının önemli uluslararası aktörlerinin katıldığı Eurasia Rail - 4. Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı büyük ilgi gördü. 6-8 Mart 2014 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Eurasia Rail Fuarı’nı yaklaşık 18.000 kişi ziyaret etti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın açılış konuşmasını yaptığı fuara Türkiye dahil 22 ülkeden özel ve kamu kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Fuar kapsamında, demiryolu taşımcılığında teknik gelişmeler, demiryolu güvenliği, Ankara-İstanbul YHT, AB-Türkiye işbirliği gibi konularda düzenlenen 8 ayrı konferansta 37 konuşmacı da söz aldı.

Fuar alanının girişinde yer alan “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü- Ulaştırma Operasyonel Programı Standı” çok sayıda ziyaretçi tarafından gezildi.
(küçük stand fotogtafları ile)

Ankara-İstanbul YHT simülasyonlarının yer aldığı stantta, UOP ve AB Delegasyonu broşürleri dağıtıldı, ziyaretçilere Genel Müdürlüğün çalışmaları, YHT, AB desteği ve Ulaştırma Operasyonel Programı hakkında bilgi verildi.

“Avrasya Yakınlaşıyor: Ulaştırma Operasyonel Programı”, iki kıta arasındaki demiryolu ulaşımını iyileştirme ve geliştirmeyi amaçlarken verimli ve dengeli bir ulaştırma sistemine geçilmesini hedefliyor.

 

Tüm Haberler